Lech Poznań powstał 19 marca 1922 roku. To siedmiokrotny Mistrz Polski, pięciokrotny zdobywca Pucharu Polski i czterokrotny zdobywca Superpucharu Polski. Tysiące bramek, dziesiątki wybitnych piłkarzy, łzy radości, ale i gorzki smak porażek - to wszystko tworzy niepowtarzalną historię Lecha Poznań.

#MocniRAZEM

Lech Poznań powstał 19 marca 1922 roku. Klub, który rozpoczął rozgrywki od najniższej klasy, dziesięć lat później walczył w najwyżej notowanej A-klasie.

Lech Poznań to siedmiokrotny Mistrz Polski, pięciokrotny zdobywca Pucharu Polski i czterokrotny zdobywca Superpucharu Polski. Tysiące strzelonych bramek, dziesiątki wybitnych piłkarzy, łzy radości, ale i gorzki smak porażek - to wszystko tworzy niepowtarzalną historię Lecha Poznań.

Magiczna atmosfera stadionów Kolejorza - dawniej na Dębcu, od lat przy ul. Bułgarskiej – przyciągała równie silnie kilkanaście lat temu na mecze z tak uznanymi drużynami jak FC Barcelona i Olympique Marsylia, jak i na ostatnie spotkania Pucharu UEFA, Ligi Europy czy potyczki z krajowymi rywalami.